Evlenmek Eğlenmeye Engel Mi?

 

Yıllarca mutlu bir yuvanın hayalini kurdunuz ve evlendiniz. Hayatınız kusursuz herşey istediğiniz gibi ama sıradanlık sizi yormaya başladı ve her günün bir diğerinin aynısı olması sıkıcı bir hal mi alıyor artık. Hayatınıza biraz eğlence katmak istiyorsunuz ama evli olmanın buna engel olduğunu mu düşünüyorsunuz. Çok yanılıyorsunuz. Öncelikle evli olmak aslında artı bir puandır. Mesela cumartesi gecesi dışarı çıkmak için eşinizin babasından izin almanıza gerek yoktur. Ya da saat kaçta eve döndüğünüze kimse karışamaz.
Evliliğin monotonlaşan bir hayat ve rutine dönerek birbirini takip etmesi gereken günler olması gerektiğini düşünmeyin sakın. Eşiniz ile de gayet eğlenceli ve güzel günler geçirebilirsiniz. Öncelikle karı koca olmanın yanında arkadaş olabilmeyi başarmanız gerekir.
Hafta sonu yapılacak günübirlik küçük geziler, Başbaşa çıkacağınız romantik yemekler veya arkadaşlarınızla hafta sonu yapacağınız eğlenceli aktiviteler rutine dönen hayatınıza küçük molalar vermenizi sağlayacak ve değişiklik ile nefes almış olacaksınız.
Evlendikten sonra her günü evde geçirmek zorunda değilsiniz ayrıca özellikle eşinizle ya da tek başınıza yapacağınız spor aktiviteleri stres atmanıza yardımcı olur.
Toplum baskısı size ev hayatını sıkıcı monoton bir hayat olarak sunabilir, bırakın toplumu ve kendi kurallarınızı kendiniz koyun. Bırakın diğerleri sizi örnek alsınlar.
İçinde bulunduğunuzu durumun eksilerini değil artılarını görmeye çalışın. Bekar yaşamak her ne kadar daha özgür olmak gibi gelse de inanın durum aslında tam tersidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir